Tarihçe

Yalova Anadolu Lisesi eğitim öğretime ilk olarak 1948 yılında Yalova Ortaokulu adı altında başladı. Öğrenciler Yalova Ortaokulu’ndan mezun olduktan sonra o zamanlar ilçe olan Yalova’da, lise olmadığı için en yakın okula yani Heybeliada Lisesine gitmek zorunda kalıyorlardı. Bu durumun öğrenciler ve veliler üzerinde yarattığı manevi sıkıntıların yanı sıra Yalova’daki yoğun nüfus artışı ilçede yeni bir lisenin açılmasını zorunlu kıldı. Bu amaç doğrultusunda bir kampanya başlatıldı. Yalova Lisesi devlet halk işbirliği ile ortaokul-lise bir arada olmak üzere 1966 yılında öğretime başladı. O yıllarda yaklaşık 400 öğrencinin eğitim gördüğü okulda 15 öğretmen vardı.

1977 yılında A Blok olarak bilinen yeni binaya lise kısmından öğrenciler yerleştirildi, daha sonra da orta kısım kaldırıldı ve okul sadece lise olarak hizmet vermeye başladı. Öğrenci sayısının artmasıyla B Blok inşa edildi. Ancak 1999 Marmara depremi sırasında okul binası ciddi hasarlar gördü. B blok yıkılarak yeni bina yapıldı, A blok ve spor salonu onarıldı.

Uzun yıllar ikili öğretim yapan okulumuz 2007/2008 eğitim öğretim yılında normal eğitime geçmiştir.

Okul yerleşkesi 13,5 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Okulumuzun yer aldığı alanın büyük bir kısmının yeşil alan olması hem ilimiz hem de okulumuz için önem arz etmektedir. Okulumuz bu sayede en yeşil okul beratına layık görülmüştür.

Okulumuzda 48 şube 4 laboratuar 3 rehberlik bürosu 1 yemekhane,1 sine vizyon odası ,1 müzik odası, 1 resim odası, 1 konferans salonu, Yalova’daki diğer okulların sahip olmadığı bir spor salonuna ve 4299 kitabıyla zengin bir kütüphaneye sahiptir.

Yalova Lisesi her yıl kültür, spor ve ÖSS alanında birçok başarılara imza atmaktadır. Kurulduğu yıldan bu yana kaliteli ve seviyeli eğitimi ilke edinmiştir. Her yıl üniversitelere kazandırdığı gençlerle adını tüm ülkeye duyurmaktadır. Yalova Lisesi ilke edindiği seviyeli ve çağdaş eğitim sayesinde yetiştirdiği binlerce değerin haklı gururunu taşıyan yarım asırlık bir eğitim devi olup aynı zamanda Yalova ilinin kimliğidir.

United Kingdom Bookmaker CBETTING claim Coral Bonus from link.