Dernek Tarihçesi

Yalova’da eğitim öğretim ilk olarak 1948 yılında Yalova Ortaokulu altında başladı .Öğrenciler Yalova Ortaokulundan mezun olduktan sonra o zamanlar ilçe olan Yalova’da lise olmadığı için en yakın liseye yani Heybeliada lisesi’ne gitmek zorunda kalıyorlardı.Bu durumun Öğrenciler ve Öğretmenler üzerinde yarattığı manevi sıkıntıların yanı sıra Yalova’daki yoğun nüfus artışı ilçede Yeni bir lisenin açılmasını zorunlu kıldı. Bu amaç doğrultusunda bir kampanya başlatıldı . Yalova Lisesi devlet halk işbirliği ile ortaokul-lise bir arada olmak üzere i1966 yılında öğretime başladı.

O yıllarda yaklaşık 400 öğrencinin öğretim gördüğü okulda 15 de öğretmen vardı. Kısa bir zaman sonra bu bina da ihtiyacı karşılayamaz olunca orta kısım Merkez ortaokul olarak 1971 yılında Yusuf Ziya ilkokulu binasında 1973-1977 yılları arasında Müfettiş Hamdi Girgin İlkokulu binasında eğitim öğretime devam etti.1977 yılında A blok olarak bilinen yeni binaya lise kısmından öğrenciler yerleştirildi daha sonra da orta kısım kaldırıldı O günden beri eğitim öğretimi A ve B blokta sürdürmektedir. Lisemiz 16,5 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur.

Bu alanın 13 dönümü bahçe 3,5 dönümü ise okul yapıları yer almaktadır.

Bugün 43 şubede 2170 öğrencinin ikili öğrenim gördüğü okulumuzda yaklaşık 86 öğretmen 2 memur dört hizmetli görev yapmaktadır. Uzman öğretmen kadrosuna sahip okulumuzda ayrıca yabancı dil ağırlıklı lise de bulunmaktadır.
Okulumuz her yıl spor ve ÖSS alanında birçok başarılara imza atmaktadır. Okulumuz lise oldu yıllardan bu yana kaliteli ve seviyeli eğitimi ilke edinmiştir her yıl üniversitelere kazandırdığı gençlerle adını tüm ülkeye duyurmaktadır
2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi statüsünde eğitim hizmetini sürdüren Okulumuzda 1344 öğrenci, 45 şube, 97 öğretmen ile eğitim faaliyetini sürdürmektedir.

United Kingdom Bookmaker CBETTING claim Coral Bonus from link.