Neden Bağış Yapmalıyım ?

Sevgili Yalova Lisesi Mezunlar Derneği Mezunları

Yüce gönüllü, sorumlu, vefalı ve insanlık borcunu ödeyecek Yalova Liseli’liler aranmaktadır.

Gün birliktelik, destek vermek günüdür. Hepimizin geçtiği öğrencilik devrelerinde şimdi geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimiz var. Eminim cebimizde beş kuruşsuz günlerimizi hatırladığımız ve o günlerden bahsettiğimiz çok anımız vardır ve birçok arkadaşımın başarısını engellemiştir bu parasızlık.

Bu devirde her şey para, Yalova büyüdü, bir semtinden diğerine gitmek bile bir dert, para. Bizim zamanımızdaki yakın mekânlar uzaklaştı. Sorunlar arttı. Anne ve/veya baba yok, diğer kardeşler okuyor, asgari ücret bile alamayan ailelere sahip başarılı öğrencilerimizin durumları biz komisyon üyelerinin psikolojilerini etkilemektedir.

İşte bu zorlukları aşmak için gün destek zamanı. Yeni neslimizin aldığı eğitimin daha iyi anlaşılabilmesi için cebindeki parayı düşünmemesi, ona takılmaması gerekir.

Bizler bu köklü okuldan aldığımız eğitimle, yaptığımız çalışmalarla belli makamlara, yerlere geldik. İşte tam bu aşamada okulumuza vefa borcumuzu ödeme şansı elimizde.

Eskiler der ki; ya toplumun kullanacağı bina, okul, hastane gibi yapılarla, ya ilminden faydalanılan kitaplarınla, ya da yetiştirdiğin hayırlı evlatlarla adını hep andır. Bu noktada iyi evlat; aynı zamanda iyi öğrencileri de kapsamaktadır.

Umut olun, ışık olun, sahiplenin. Yapmazsanız yapanlar var. Sonra ah vah etmeyelim.

Saygı ve sevgilerimizle

United Kingdom Bookmaker CBETTING claim Coral Bonus from link.